DZIANINY FUNKCJONALNE

Pokaż mi, co nosisz, a powiem ci, kim jesteś. My wierzymy, że najlepsze dla nas i środowiska są materiały pochodzenia naturalnego. Dlatego nasze kolekcje powstają z wełny, TENCELU™ i mikromodalu.

WEŁNA MERINO

Gdy nagle zmieniają się warunki klimatyczne, każda warstwa ubrania się liczy. A ta pierwsza (base-layer), która jest najbliżej Twojego ciała — szczególnie.

TERMOREGULACJA - to ona odpowiada za komfort termiczny, czyli optymalne odczuwanie temperatury otoczenia. Dla każdej z nas oznacza to odrobinę co innego — z natury marzniemy mniej lub bardziej, lepiej lub gorzej znosimy upały. Dlatego najlepszy materiał na pierwszą warstwę jest naturalny, termoaktywny i oddychający. Taki, który reguluje temperaturę ciała. Grzeje, gdy wystawiamy się na ziąb i nie dopuszcza do przegrzania, gdy wyjdzie słońce. 

CIEPŁO Z NATURY - pod względem naturalnych właściwości termoaktywnych, nic nie zastąpi wełny merynosów. Rasa tych owiec, hodowanych dziś głównie w Australii i Nowej Zelandii, jest szczególnie odporna na różnice temperatur. Świetnie toleruje zarówno upały, jak i mrozy. A to bezpośrednio przenosi się na właściwości dzianiny z ich wełny. 

Dodatkowo runo merynosów daje najbardziej elegancką i miękką w dotyku przędzę, z której powstaje odmiana wełny ultrafine, o strukturze porównywanej z jedwabiem. Pojedyncze włókno ma w przekroju średnicę poniżej 18,5 mikrona. Jest znacznie cieńsze i bardziej elastyczne od ludzkiego włosa, którego średnica mierzy między od 60 do 120 mikronów. Dlatego wełna merino ultrafine nie drapie, nie podrażnia skóry, jest wyjątkowo odporna na mechacenie i świetnie nadaje się na luksusową bieliznę. 

Nasze produkty szyjemy z wełnianej dzianiny o dżersejowym splocie i wadze 150 g/m2 (dla porównania, jedwabie ważą ok. kilkudziesięciu g/m2, a bawełniany t-shirt ok. 200 g/m2). 

Merino ultrafine ma właściwości antybakteryjne, nie gniecie się i bardzo szybko schnie. W przeciwieństwie do innych wełnianych dzianin, nadaje się do prania w pralce w 30°C. Z zasady to bardzo trwałe włókno — zużywa się kilka razy wolniej, niż bawełna. Odpowiednio traktowane, będzie służyło przez wiele zim. Szczegółowe instrukcje, jak dbać o bieliznę LOVE ON THE SNOW znajdują się w opisach poszczególnych modeli oraz na wszywkach pielęgnacyjnych. 

Wełna jest łatwo odnawialna i biodegradowalna, więc gdy uszyty z niej produkt kończy swój cykl życia, nie zaburza równowagi ekosystemu. Łatwo go poddać recyklingowi lub zutylizować w bezpieczny dla środowiska sposób. Pracując nad marką LOVE ON THE SNOW tam, gdzie było to możliwe, wcieliliśmy zasady eco-designu. 

 

TENCEL™ Lyocell

Słynie z tego, że zapewnia skórze optymalny komfort, a włókna Lyocellu łatwo połączyć z innymi naturalnymi włóknami, takimi jak bawełna, jedwab czy wełna. Przyczynia się do poprawy wyglądu i funkcjonalności materiału, a także wytrzymałości na zużycie i uszkodzenia oraz pochłaniania wilgoci i tempa wysychania. Dlatego w najnowszej kolekcji AW 21_22 zastosowałyśmy mieszankę wełny merino z Lyocellem i niewielką domieszką elastanu. Co to oznacza dla ciebie? Dodatkowy komfort w sytuacji, gdy nagle zrobi się cieplej. Nie odczujesz dyskomfortu spowodowanego podniesieniem się temperatury ciała.

Materiał ma także gładką, satynową strukturę i bardziej intensywny kolor. 

  Tencel jest biodegradowalny, a jego produkcja odbywa się w tzw. cyklu zamkniętym. Włókno produkowane jest z łatwo odnawialnego surowca (ekologiczne plantacje lasów) przy użyciu środków chemicznych bezpiecznych dla środowiska. Zużycie wody przy produkcji tencelu jest też kilkukrotnie mniejsze, niż w przypadku bawełny. 

 

MIKROMODAL

Używamy go w naszych wiosenno-letnich kolekcjach ze względu na „chłodzące” właściwości. 

Supernowoczesne włókno, łatwe w pielęgnacji o zjawiskowym połysku - mikromodal to jedno z największych osiągnieć inżynierii materiałowej ostatniej dekady. Powstał jako lepsza wersja wiskozy, z wszystkimi jej zaletami i bez wad. Impulsem do prac nad tym sztucznym, choć jednocześnie pochodzącym z natury włóknem, była między innymi troska branży o środowisko. Choć nie unikniemy chemii w procesie jego produkcji, to warto podkreślać, że mikromodal „zużywa” wielokrotnie mniej wody, niż bawełna. 


Co ciekawe, ten super-materiał pochłania aż 50% więcej wilgoci od bawełny i jest od niej bardziej przewiewny. To czyni go idealną pierwszą lub jedyną warstwą, gdy chcemy zabezpieczyć ciało przed przegrzaniem, i gdy nie lubimy uczucia spocenia. Dodatkowo, nie uczula i bije rekordy w dziedzinie miękkości. A w kontakcie ze skórą daje cudowny efekt chłodzenia. 


Długo szukałyśmy dzianiny, która dałaby się określić jako letni odpowiednik wełny merino i ostatecznie dałyśmy się „uwieść” mikromodalowi.  Właśnie z takiego materiału powstają nasze  wiosenno-letnie kolekcje bielizny funkcjonalnej. Nie tylko pięknej, ale i takiej, która poprawia komfort termiczny w długie letnie dni i krótkie upalne noce. Dzięki zastosowanym materiałom, ale też pomysłowym konstrukcjom. Sprawdźcie same!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl